Kontaktujte nás +420 792 755 585

Druhy a ceny bydlení

Nejčastějším řešením bydlení v Austrálii je z počátku ubytování v rodině neboli homestay. Většina studentů tuto možnost volí jen na krátkou dobu a potom si najde ubytování podle svých představ a možností. Cena za týden s polopenzí (o víkendu s plnou penzí) bývá kolem 280,- AUD a více. Ceny směrem k centru se rapidně zvyšují.

Další možností je zajistit si ubytování na krátkou dobu v backpackers nebo hostels a následně najít vhodné ubytování na nejužívanějších portálech. Tam si můžete najít pokoj, byt nebo dům.

Máme nový kotakt na spolehlivou společnost s dostupnými cenami, rádi při zajišťování sdíleného ubytování, pomůžeme.

Doporučuji tyto portály:

Mnoho studentů si také hledá tzv. "share" ubytování, kde sdílí jeden pokoj s více studenty v bytě nebo v domě. Často se také stává, že naši studenti, kteří už v Austrálii studují, píší do naší agentury ACIC a hledají spolubydlící. Také studenti, kteří v Austrálii zůstali, nabízí ubytování.

Ukázku přihlášky k ubytování najdete zde: škola Milner

S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečtěte si i jejich praktické rady:

Bydlení - nabízí se různé možnosti nájmu. Od sdílených bytů nebo jen pokojů až po homestay. Na krátkou dobu je podle mě homestay dobrou volbou, protože nemáte starosti o jídlo a další věci, ale je samozřejmě nejdražší. Proto se po nějaké době řada studentů přemisťuje do sdílených variant. Když se tady trochu rozkoukáte, můžete najít partu spolužáků a pronajmout si třeba celý dům a o nájem se podělit. To je myslím ta nejčastější forma bydlení, jakou tady studenti volí a jejíž cena může být i poloviční vůči homestay. S hledáním samotného pronájmu není vůbec žádný problém, jelikož si tím místní vylepšují svoje domácí rozpočty. Tak tady pronajímá nějaký prostor snad každý, kdo má nemovitost. Jde opravdu jen o to, kolik chcete nebo můžete za bydlení utratit.

Martin Čížek


REFERENCE OD NAŠICH STUDENTŮ, aneb není nad osobní zkušenost:

Bára nejdříve bydlela u mé známé a teď sdílí dům v nádherné sydneyské čtvrti Manly s více studenty a je nadšená, jak si můžete přečíst v jejím dopise.

Dobrý den,

první týden mám za sebou, tak Vám potřebuji sdělit první dojmy. Upřímně jsem tady ze všeho úplně vedle, v tom nejlepším slova smyslu! Nejen co se školy týče, tam jsou všichni neskutečně ochotní a příjemní, ale i lidi obecně tady, se kterými přijdu do styku jsou hrozně milí! (Počítám, že to tu znáte, takže není nutné to všechno popisovat, prostě je tu nádherně.)

Dnes jsem byla na zkoušku v první práci, mám z toho dobrý pocit, tak to snad vyjde :). Uvidím, ještě během týdne mi mají volat na nějaké zkušební směny...

Jinak s bydlením zatím čekám, jak se domluvím s paní Halustokovou, jestli je stále možnost, že bych mohla být nějaký čas u jejích známých, než se vrátí. Pro všechny případy mám domluvené jedno super levné sdílené bydlení :D), ale určitě by pro mě bylo pohodlnější být chvilku u těch známých.

Zatím to je vše, určitě dám vědět ještě později. Držte mi palce :).

Přeji Vám, ať se máte taky tak krásně jako já!

Zdraví, Bára Hájková.


Další příklady:

  • Jakub a Filip jsou v Perthu. Nejdříve bydleli v rodině, dnes už mají krásný apartmán se dvěma koupelnami a bazénem. V bytě s nimi bydlí také australský student.
  • Manželé Puschnerovi s dcerou si v Melbourne pronajali dům. Viz foto níže.
  • Martin byl nejdříve v homestay, kde byl velmi spokojený. Dnes bydlí v bytě rodiny, která odjela do Evropy a zařídila mu "mam" z hostitelské rodiny. Studuje v Sydney.
  • Lucie bydlí v lékařské rodině, kde má svůj pokoj s příslušenstvím a stravou. Stará se tu o tři holčičky. Studuje v Sydney.
  • Veronika a Lukáš mají pronajatý byt .
  • Andrejka sdílí pokoj v bytě se svými přáteli.
  • Adam si se svou přítelkyní pronajali byt.
  • .....a mnoho dalších příkladů

Možností je prostě spousta a opravdu každý si může vybrat. Vždy záleží na tom, jak nároční jste a co je pro vás rozhodující. Ceny jsou různé od 200 AUD za týdenCena se ale může vyšplhat mnohem výše, pokud se jedná o velký byt či dům. V nynější době jsou nejdražší ubytovací možnosti v Sydney.

Jak bydlí naši studenti v Austrálii - fotografie:

Každé bydlení je individuální a toto je jen malá ukázka bydlení některých našich studentů v Melbourne a Sydney.